Akrilik Boya

Akrilik boya, boyama sektöründe en çok tercih edilen boya çeşitlerinden birisidir. Akrilik boya cinsi hem yağlı boya kıvamında hem de sulu boya parlaklığına sahiptir. Akriliik boya en dayanıklı boyalardan biridir. Akrilik maddesi boyaya çok hızlı kuruma özelliği verirmekle ve zemine çabuk yapışmasını sağlamaktadır.

Akrilik boya,  direkt olarakuygulanabileceği gibi , istenildiğinde  su ile inceltilerek de istenilen zemine uygulanabilir. Berat Boya olarak dış zeminlerinizde uygun çözümler için bizimle iletişime geçebilrsiniz.

Akrilik Boya’nın özellikleri nelerdir?

1- Uygulanacak yüzeye göre şekillendirilebilir. Bu tarz boyalar spor alanları için kullanılmaktadır. Özellikle; tenis kortunda, basketbol sahasında ve çok amaçlı sahalarda akrilik zemin tercih edilmektedir.

2- Kolay ve Hızlı uygululanır. Akrilik boyanın kuruma süresi diğer boyalara göre çok daha kısadır. İçine konulan  inceltici kuruma süresinde değişikliğe neden olmayacaktır. İnceltici ile uygulanması sadece boyanın daha kolay kullanılabilirliğini sağlamaktadır.

3- Estetiktir. Akrilik boyaların geneli beyaz renklidir. İçine farklı renkler eklenerek istenilen renk tonu elde edilir.

4- Dayanıklıdır. Dış şartlara uyum sağlayan akrilik boya, her türlü hava şartına da dayanıklılık göstermektedir. Bu nedenle dış boya işlerinizde tercih edilen ilk boya akrilik boya olmalıdır.

5- Hızlı kurur. Akrilik maddesi boyaya çok hızlı kuruma özelliğini verirken, boyanın zemine çabuk yapışmasını da sağlar. Hem hava koşullarına ve dış ortamın etkilerine karşı dayanıklı olan hem de çabuk yapışma özelliği bulunan akrilik boya, özellikle dış kaplama uygulanacak alanlarda tercih edilmektedir.

Akrilik Boya nerelerde kullanılır?

1- Özellikle binderin kullanıldığı alanlarda muutlaka akrilik boya da kullanılır.

2- Oyun parklarında, istenilen sertlikte ayarlanabilmesi ile çocuk parklarında kullanılmaktadır.

3- Spor tesisi zeminlerinde Çok amaçlı sahalar, tenis kortlarında, basketbol sahalarında, voleybol sahalarında ve bir çok spor zemininde kullanılmaktadır.